Wadliwa kawa

Wadliwa kawa

Różnie toczą się losy palonych przez nas ziaren. Najczęściej spotykają się one z zadowoleniem i dość szybkim spożyciem. Bywa też inaczej, gdy z różnych powodów kawa czeka i... wcale nie dojrzewa. Raptem parę tygodni temu ktoś poprosił mnie o receptę na zaparzanie zakupionej u nas rok temu mieszanki. Dzisiaj spotkała mnie podobna pretensja:

Właśnie wyciągnąłem z szafy jedno z opakowań kawy (Ariadna) które od Państwa zamówiłem i po otwarciu okazało się, że kawa w środku jest jakby mokra, połyskuje punktowo tak jakby ziarna spociły się w miejscu styku nasion, w dodatku kawa nie pachnie tak zachęcająco jak poprzednie opakowanie. Dopiero po zobaczeniu jak wygląda kawa, zwróciłem uwagę, że przed otwarciem, opakowanie było napompowane powietrzem, tak jakby wentyl był niesprawny i nie wypuszczał powietrza ze środka opakowania. Proszę o informację czy mogą Państwo wymienić wadliwą kawę na nowe opakowanie?

W tejże korespondencji zacytowano także komunikat potwierdzający zakupy w naszym sklepie z 14 listopada 2013 roku. Dziś mamy 21 lutego roku 2014. Odpowiedziałem więc tak:

Właśnie wyciągnąłem z archiwów informację, że zakupy Pańskie odbyły się 14 listopada 2013 roku.
Pretensje Pańskie są nieuzasadnione dlatego, że:

  • Mijają właśnie 3 miesiące od daty palenia; być może dlatego kawa nie pachnie tak zachęcająco; z mojego doświadczenia wciąż pachnie w takich sytuacjach intensywnie;

  • Ziarna nie są mokre lecz w zupełnie naturalny sposób z czasem pokrywają się tłuszczem;

  • Jeśli wentyl był niesprawny a torebka jak nadęty balon, to tym lepiej dla jakości i "świeżości" ziaren; w torebce bowiem istnieje dzięki temu ciśnienie ograniczające emisję dwutlenku węgla czyli pospolicie mówiąc: wietrzenie.

Kawa zyskuje na jakości przez parę tygodni od chwili wypalenia. Po tych paru tygodniach zaczyna się starzeć. Po trzech miesiącach nie można spodziewać się tego, co mamy po miesiącu.

 

Newsletter

Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie