• Etiopia Guji Mulish Natural

Etiopia Guji Mulish Natural

Czy zmielić?
Masa netto 250g
39.00
szt. Do przechowalni
Zostaw telefon

Etiopia Guji Mulish Natural

 

Region: Shakiso Woreda, Guji, Oromia
Wysokość upraw: 1800-1950m n.p.m.
Producent: ok. 850 drobnych rolników
Odmiana: Heirloom
Proces obróbki: naturalna metoda sucha, owoce suszone na platformach
Stacja obróbki, młyn: Mulish Washing Station
Profil sensoryczny: bardzo intensywne, czyste aromaty owoców i kwiatów, delikatna kwaskowatość, dużo słodyczy
Proces palenia: jasny, lekki

 

Niniejsze ziarna pochodzą z upraw położonych w części dystryktu Shakiso, w pobliżu gór Danbi Uddo. Miasto i region Shakiso leży w strefie Guji (Guji). Guji jest jedną ze stref regionu Oromia (Oromia Region). W zasadzie jest to pogranicze regionu Oromia i SNNPR (Southern Nations, Nationalities, and Peoples Region). Guji jako pograniczna strefa regionu Oromia sąsiaduje od zachodu z pograniczną strefą Gedeo regionu SNNPR. W strefie Gedeo leży znane wszystkim miłośnikom kawy miasto Yirga Cheffe. Całe to pogranicze można określić też mianem istniejącego na dawnych mapach regionu Sidamo (nie mylić z Sidama).

Uprawy położone są na dużych wysokościach: 1800-2000 m n.p.m. Gleba jest żyzna, wulkaniczna, czerwono-brunatna, drzewka coffea arabica rosną w cieniu innych, większych drzew, zbiory odbywają się od listopada do stycznia. Ziarna pochodzą od około 850 drobnych rolników, zbierających swe plony ręcznie z małych pól 2-5ha. Obok kawy uprawia się kukurydzę, banany itp.

Niniejsze ziarna pochodzą z obróbki suchej, naturalnej. Zebrane owoce suszy się przez 2-3 tygodnie na specjalnych platformach. Suche już i przeselekcjonowane ziarna dostarczane są do stacji obróbki Mulish, utworzonej w 2014 roku. Odbywa się tu cała obróbka i segregacja oraz przygotowanie ziaren na eksport.

Jak wszystkie kawy z Etiopii, także ta jest wybitna i cudowna, pełna najbardziej cenionych aromatów świeżych owoców i kwiatów.

Ziarna palone jasno, do metod przelewowych. Słodkie, z przyjemną kwaskowatością.

Data palenia:  9/10

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie