• Gwatemala Finca Medina Black Honey

Gwatemala Finca Medina Black Honey

Czy zmielić?
Masa netto
250g
45.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu natychmiast
Zostaw telefon

Gwatemala Finca Medina Black Honey

Plantacja: Guatemala Finca Medina
Właściciel: Rodzina Medina
Region: Antigua, Huehuetenango, San Marcos, Acatenango, Atitlán, Cobán, Nuevo Oriente, Fraijanes
Odmiany: Bourbon, Caturra, Typica, Catuai, Pache
Wysokość upraw: 1300-2000m n.p.m.
Metoda obróbki: Black Honey
Profil palenia: jasny, do metod przelewowych, bardzo słodkie dojrzałe grejpfruty, czerwone wino, rum, śliwki

 


Gwatemala to fascynujący kraj o bogatej kulturze tubylczej i zachwycających siedliskach przyrodniczych. Najbardziej uderzającym elementem jej krajobrazu jest 37 wulkanów, z których kilka jest nadal aktywnych. Wulkany te są nie tylko atrakcyjne dla podróżnych, ale także stanowią o wyraźnych cechach gwatemalskiej kawy. Antigua jest jednym z najstarszych regionów uprawy kawy w Gwatemali i słynie z produkcji jednych z najlepszych kaw na świecie.

Założona ponad 150 lat temu, rodzinna Finca Medina znajduje się na obrzeżach Antigua. Finca Medina stosuje zaawansowane technologie w produkcji kawy i jej mieleniu, takie jak system nawadniania kropelkowego, zachowując jednocześnie tradycyjne techniki pracy. Jako firma zaangażowana w zrównoważony rozwój, Finca przywiązuje szczególną wagę do zapewnienia dobrego samopoczucia swoich pracowników, utrzymania świadomości i dbałości o środowisko produkcyjne, jak również utrzymania wysokiej produkcji kawy pierwszej jakości. Zapewnia to profesjonalne laboratorium, w którym przeprowadza się niezbędne kontrole jakości każdej partii tej prawdziwej kawy z Antigua. Zachowanie ekosystemu i właściwa pielęgnacja drzew cienistych są niezwykle ważne dla plantacji kawy. Dlatego też 10 ha ziemi jest zachowane jako dziewicza natura, aby bioróżnorodność flory i fauny mogła się rozwijać i kwitnąć bez przeszkód.

O sobie mówią:

Nasz zespół roboczy liczy 30 osób na stałej liście płac i 200 innych osób, które pracują tylko w sezonie zbiorów. Część naszego budżetu przeznaczamy na przygotowanie i przeprowadzenie działań edukacyjnych i szkoleniowych dla naszych pracowników. Wśród nich jest odpowiednie stosowanie środków ochrony osobistej, dobre praktyki higieniczne i zdrowotne dla rodziny, a także dbałość o środowisko naturalne. Naszym celem jest zapewnienie lepszej jakości życia naszych pracowników.

Dodatkowo posiadamy kilka stypendiów edukacyjnych, oferujemy wsparcie w zakupie niezbędnych przyborów szkolnych, a także pomagamy w opłaceniu zapisu do szkoły dla pracowników i ich dzieci. Współpracujemy również z ubezpieczeniami na życie i opiekę zdrowotną dla tych, którzy chcą skorzystać z tych świadczeń.

Nasze obiekty zostały zaprojektowane z myślą o naszych pracownikach, aby zapewnić im jak najlepszy codzienny wysiłek. Zapewniamy szerokie przestrzenie robocze, dostęp do różnych narzędzi i sprzętu ochronnego, gdy pracownicy tego potrzebują.


Data palenia: 25/05

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie