• Kolumbia La Claudina espresso

Kolumbia La Claudina espresso

Czy zmielić?
Masa netto 250g
39.00
szt. Do przechowalni
Zostaw telefon

Kolumbia La Claudina espresso

Ciemniejsze palenie Kolumbia La Claudina, nadające się idealnie do espresso.

Region: Bolivar, Antioquia
Wysokość upraw: 1400-1800m n.p.m.
Planacja: La Claudina
Producent: Juan Saldarriaga
Odmiana: Castillo
Proces obróbki: naturalny (suchy)
Profil palenia: świetna kawa do espresso
Profil sensoryczny: aromaty tropikalnych owoców, truskawek, ananasów, świetna, słodka, czysta kawa

 

Juan Saldarriaga ma dwie plantacje: La Claudina i El Encanto. Każda zajmuje około 60ha ziemi ale drzewka kawowca w sumie zajmują ok. 42ha. Resztę stanowią naturalnie ukształtowane lasy. Juan współpracuje z przyjaciółmi i zarządza uprawami okolicznych producentów, sięgającymi 2000m n.p.m. i obejmującymi szereg odmian. Wielu z nich to młodzi rolnicy, pragnący udowodnić że Antioquia jest w stanie dać nie tylko "czekoladowe" kawy o "mocnym" body. Młodzi obsadzają swoje ziemie cenionymi odmianami, np. Caturra, Tabi, Colombia, Geisha i studiują metodologię obróbki, eksperymentują z suszeniem, z kawami naturalnymi, z ferentacją w przypadku obróbki mokrej.

Juan Saldarriaga sam jest ciekawym "przypadkiem". Studiował w Niemczech, gdzie zorientował się na czym polega kawowa rewolucja i ruch speciality coffee. Wrócił do rodzinnego gospodarstwa, przejął je od ojca Louisa i zabrał się do modernizacji. Zaczął od budowy platform do suszenia kawowych owoców i ziaren, zakupił też dość wyjątkowe urządzenie do suszenia owoców, które umożliwia regulację przepływu powietrza i temperatury. Dzięki temu można w dowolny sposób ukształtować charakterystykę procesu suszenia — bardzo ważnego dla finalnej jakości kawy.

Niniejszy mikrolot stanowią ziarna odmiany Castillo z obróbki suchej. Warto spróbować tejże rzetelnie przygotowanej kawy.

Profil palenia dość mocny dla Synestezji, do espresso.

Data palenia: 20/03

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie