• Salwador Cuatro M La Cumbre Natural

Salwador Cuatro M La Cumbre Natural

Czy zmielić?
Masa netto 250g
39.00
szt. Do przechowalni
Zostaw telefon

Salwador Cuatro M La Cumbre Natural

Plantacja/Właściciel: La Cumbre, Emilio Lopez Cuatro M
Region: Ilamatepec (El Salvador)
Wysokość upraw: 1500-1600m n.p.m.
Obróbka: naturalna
Odmiana: Red Bourbon
Proces palenia: Jasny, do espresso, także do metod przelewowych
Profil sensoryczny: słodko-owocowe wrażenia, aromaty ananasów, karmelu, brzoskwini, czekolady, mango.

 

Cuatro M jest plantacją, stacją obróbki i eksporterem kaw z własnych upraw oraz z pobliskich gospodarstw. Prowadzone przez Emilio Lopeza od 2001 roku, Cuatro M ma długą tradycję kawową, ponieważ Emilio należy do szóstej generacji producentów kawy w rodzinie. Wraz z przejęciem zarządu firmy, Emilio chciał stworzyć nową i wyjątkową jakość w Salwadorze. W 2005 r. wraz z grupą innych rolników założył nowy młyn do obróbki ziarna (El Bénéficio) w gospodarstwie El Manzano. Dziś El Manzano jest jednym z najlepszych młynów w Ameryce Środkowej i jest w stanie przetwarzać kawy na różne sposoby, zawsze w celu osiągnięcia doskonałości. Najlepiej świadczy o tym zajęcie przez El Manzano i La Cumbre dwóch pierwszych miejsc w tegorocznym konkursie Cup of Excellence.

El Manzano jest jedną z flagowych farm Emilio.
Plantacja znajduje się 16 km od miasta i wulkanu Santa Ana, zwanego także Ilamatepec w Nahuatl, języku Maya.  El Manzano to gospodarstwo położone na wysokości 1200-1500m n.p.m., na terasie wulkanicznej o powierzchni 70 hektarów. Należy do Margarity Diaz de Lopez, wnuczki założyciela, Corneliusa Lemusa. 90% farmy jest obsadzone czerwonym Burbonem, ale na innych działkach są sadzone odmiany Pacamara, Yellow Bourbon, Typica.

W tym roku oddzielono najwyższą część El Manzano,
o wysokości od 1500 do 1600m, aby uzyskać słodszy smak kawy. Emilio nazwał to ' La Cumbre'(z hiszpańskiego - szczyt), ponieważ jest to najwyższa część gospodarstwa.

Data palenia: 15/07

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie