• Nikaragua Aurora Parainema SLOW Natural Omniroast

Nikaragua Aurora Parainema SLOW Natural Espresso

Wybierz TYLKO, gdy mamy ZMIELIĆ
Masa netto
250g
55.00 -29% 39.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
45
szt. Do przechowalni

Nikaragua Aurora Parainema SLOW Natural 

Region: Matagalpa
Plantacja: Finca Aurora
Właściciel: Dr. Enrique Ferrufino
Odmiana: Parainema
Wysokość upraw: 1200 do 1400m n.p.m.
Metoda obróbki: SLOW natural process
Profil palenia: omniroast, espresso, mokka
Profil sensoryczny:
przyjemna, czekolada i owoce; espresso żywe i aromatyczne; drip raczej czekoladowy i gęsty

 

Aurora, rzymska bogini, siostra Słońca i Księżyca świta przy śpiewie ptaków. Pobliskie morze wieje swoim wilgotnym, świeżym powietrzem, które odżywia to nieokiełznane naturalne piękno. Drzewa kawowe oferują swoje pyszne owoce, które od pokoleń pachną tymi górami swoimi najdelikatniejszymi aromatami. Finca Aurora jest własnością i jest zarządzana przez rodzinę z długą historią uprawy kawy na tych górach, jak również w stanie Chiapas. Nasze gospodarstwo leży w sercu obszaru Café Pluma Hidalgo, po raz pierwszy założonego jako region uprawy kawy ponad 200 lat temu i jednego z niewielu, który oferuje pożądany certyfikat pochodzenia. Wysoko na płaskowyżu na wysokości 1300 metrów (4265') nad poziomem morza, La Aurora zbiera swoje plony z najlepszej wysokości dla kawy Arabica, uprawiane w cieniu tego bujnego lasu tropikalnego, w zachodnich górach Oaxaca. Połączenie lokalizacji, poświęcenie naszych rolników i praktyk organicznych w użyciu, dostarczyć jedne z najlepszych kaw.

Dr Enrique Ferrufino, chirurg z wykształcenia, urodził się i wychował na plantacji kawy w górach Matagalpa w 1956 roku. Wraz z żoną Silvią, pediatrą, w roku 1992 roku postanowił zająć się uprawą kawy. W roku 2004 małżeństwo zakupiło plantację Aurora w regionie Matagalpa. Miłość do kawy rodzice zaszczepili trójce swoich dzieci już w bardzo młodym wieku. Od momentu nabycia Finca Aurora, cała rodzina pracuje razem, aby produkować wspaniałą kawę. Niniejszą partię stanowi Parainema, karłowata odmiana z rodziny Sarchimor, jest owocowa i zarazem czekoladowa.

Dla rodziny Ferrufino jedną z podstawowych wartości jest inspirowanie ludzi poprzez kawę. Przez lata inwestowali w zapewnienie pracownikom godziwej płacy, bezpiecznych warunków życia, opieki zdrowotnej, żywności i edukacji. Współpracują również z mniejszymi producentami z okolicy, aby pomóc im w ulepszeniu praktyk rolniczych. Ochrona przyrody jest priorytetem dla rodziny Ferrufino. Pracują oni według modelu "biodynamicznego". Oznacza to, że gospodarka rolna prowadzona jest w zgodzie z lokalnym ekosystemem. Wykorzystują wyłącznie energię odnawialną i pilnie pracują nad ochroną zasobów wodnych i naturalnych siedlisk. Na farmie rośnie wiele rodzimych drzew, które są domem dla wielu gatunków ptaków i dzikich zwierząt. Drzewa te zapewniają plantacji cień i użyźniają glebę materią organiczną, co chroni ziemię przed erozją, suszą i powodziami.

Po selekcji podczas ręcznych zbiorów, wiśnie są układane na suszarniach lub tarasach na terenie farmy. Finca Aurora jest jedną z pierwszych farm w Nikaragui z w pełni zintegrowaną produkcją kawy na miejscu. W gospodarstwie produkuje się, myje i suszy kawę. Kawa jest sortowana i pakowana w Beneficio Finca Aurora. Pozwala to na pełną kontrolę nad jakością w trakcie całego procesu. 

Parainema została po raz pierwszy wyodrębniona przez IHCAFE (Instituto Hondureño del Café) w latach 80-tych. Parainema, należąca do rodziny Sarchimor, jest odporna na rdzę liści kawy (CLR). Dobrze radzi sobie na średnich wysokościach i jest rośliną karłowatą, co pozwala rolnikom sadzić drzewa gęściej, aby zmaksymalizować plon z hektara.

RFA to skrót od Rainforest Alliance, systemu certyfikacji, który kładzie nacisk na rolnictwo przyjazne dla klimatu. Gospodarstwa RFA mają co najmniej 40% powierzchni pokrytej koronami drzew, znaczną różnorodność gatunkową (średnio co najmniej 12 rodzimych gatunków drzew na hektar) oraz system naturalnych buforów roślinnych pomiędzy gruntami rolnymi a zbiornikami wodnymi. Gospodarstwa te stosują również nawozy organiczne.

Data palenia: 12/05
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie