• Ika Graboń: Kawa. Instrukcja obsługi.

Ika Graboń Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie.

39.90
szt. Do przechowalni
Zostaw telefon
 Ika Graboń
 Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie.

"Podobno w żyłach lekarzy płynie kawa, programiści zamieniają kofeinę w kod, a technicy laboratoryjni rodzą się z kubkiem kawy w dłoni. Kawa to najpopularniejszy napój na świecie. Wielu z nas nie może bez niej żyć: niektórzy zadowalają się rozpuszczalną zalewaną wrzątkiem, inni nie mogą się obyć bez ekspresu do kawy, są też i tacy, którzy weszli na wyższy poziom wtajemniczenia i przepadają za arabicą z chemexa.
Z tej książki dowiesz się, co naprawdę przyciąga nas do kawy, co wpływa na jej smak, czym jest sensoryka i cupping. Podpowiemy, jak znaleźć tę odpowiednią, ulubioną, jedyną oraz wyjaśnimy, na czym polegają alternatywne sposoby parzenia i jakie są ich supermoce. Jeśli nudzi Cię już Twoja mała czarna lub chcesz poznać lepiej swój obiekt pożądania, zapraszamy w podróż do świata specialty coffee, papierowych filtrów i Trzeciej Fali Kawy. Oto obowiązkowa pozycja na półce każdego kawosza."

Ika Graboń: "Jestem jak kawa z dripa: na luzie, a zapadam w pamięć. Cały świat odbieram zmysłem węchu i dlatego tak uwielbiam kawę. Jestem sensorykiem, baristą i trenerem oraz certyfikowanym sędzią Mistrzostw Polski Barista, Mistrzostw Polski Brewers Cup i Mistrzostw Polski Latte Art. Należę do Specialty Coffee Association. Doradzam i szkolę w branży HoReCa i specialty coffee."

Wydawnictwo Otwarte
Oprawa: twarda
Ilość stron: 296
  • Dzięki tej cudownej książce oraz utalentowanej autorce zmieniło się moje postrzeganie kawy, zrozumiałam że tak naprawdę nie wiem jak smakuje prawdziwa kawa (na dodatek bez mleka...), a kiedy jej spróbowałam, nigdy więcej nie wróciłam do tej, co zawsze piłam. Poznałam też i rozkochałam się w kawie Chocolate Wave ulubionej palarni Mastro Antonio :) Polecam książkę wszystkim którzy chcą się zanurzyć w temat kawy, cenią sobie jakość i mają wysokie wymagania w życiu ;) Przyjemnie się czyta, zrozumiałe ilustracje, piękne zdjęcia!
    Mariana L. (2019-06-11)
    Jakość
    Funkcjonalność
    Cena
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie